Vinnare av pedagogiska priset 2018

Från vänster till höger: MAria Ljunggren, Maria Pelle-Bäck, Erika Kihlberg, Sara Höök, Ionna Costas, Anders Nordlund (ordförande i gymnasie- och vuxenutbildningsnämnden), Carina Claesson, Maria Fägersten (ordförande i (grund- och förskolenämnden) och Jan Forsling Foto: Claudia Fried

Under utbildningsförvaltningens strategidag den 13 september 2018 delades de pedagogiska priserna ut. Allmänheten har lämnat förslag till nomineringar i nio kategorier och juryn, bestående av förvaltningsledningen, har utsett vinnarna.

Priserna delades ut av grund- och förskolenämndens ordförande Maria Fägersten samt gymnasie- och vuxenutbildningsnämndens ordförande Anders Nordlund.

Vinnare av pedagogiska priset 2018

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 23 juli 2020