Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Kontakt och frånvaroanmälan

Foto: Olof Holdar

Besöksadress

Marinens väg 30, nära pendeltågstation och bussterminal.

Observera att spontanbesök inte är tillåtna på skolan. Du måste vara inbjuden av någon ur personalen eller anmäla dig i receptionen vid besök.

Postadress

Marinens väg 30
136 81 Handen

Administatör

Maria Åkesson
08-606 76 11
08-606 75 21 (fax)
maria.akesson@haninge.se

Receptionen

För att komma i kontakt med personal på skolan eller om du undrar över något som inte står här, ring gärna receptionen!

Öppet klockan 8.00–14.00

08-606 76 11
riksappletsgymnasium@haninge.se

Kontakt övrig personal

All personal har e-postadress med formatet fornamn.efternamn@haninge.se.

SJUK- OCH FRÅNVAROANMÄLAN

Du som är vårdnadshavare ska anmäla sjukfrånvaro i V-klass eller på telefon före klockan 08.00, frånvaron gäller till 23.59 samma dag.

Tel: 010-888 70 50 (Ring numret och följ instruktionerna noga)

V-klass (login krävs)

Kontakt för den här sidan: riksappletsgymnasium@haninge.se

Senast uppdaterad: 11 oktober 2018

Kontakter

Rektor
Marie Jonsson
Övergripande ansvar samt Introduktionsprogram
08-606 91 81
marie.jonsson@haninge.se

Biträdande rektor
Lars Madsen
Ansvarsområde: Adminstration
08-606 70 70
lars.madsen@haninge.se

Biträdande rektorer (tf)
Charlotte Stolt
Ansvarsområde: Gymnasiesärskolan, Handels- och adminstrationsprogrammet
08-606 53 82
charlotte.stolt@haninge.se

Eva Törnblom
Ansvarsområde: Restaurangprogrammet
08-606 53 81
eva.tornblom@haninge.se

Skolkurator
Hediye Celebi
08-606 53 83 
hediye.celebi@haninge.se

Skolsköterska
Leyla Seidehmed
08-606 80 66
leyla.seidehmed@haninge.se

Specialpedagog
Anna Olsson Bergbom
08-606 47 91
anna.olssonbergbom@haninge.se

Studie- och yrkesvägledare
Malena Hedman
08-606 76 27
malena.hedman@haninge.se

Gymnasieadministratör
Maria Åkesson
08-606 76 11
maria.akesson@haninge.se

Jennifer Dahlqvist (föräldraledig)
08-606 70 72
jennifer.dahlqvist@haninge.se

Vaktmästare
Mats Sjöberg
08-606 70 55
mats.sjoberg@haninge.se