Hej! Du använder en gammal webbläsare

Inom kort kommer vissa funktioner på haninge.se inte fungera med den här gamla webbläsaren. Vi vill gärna ha dig kvar som besökare och rekommenderar att byta till Mozilla Firefox, Google Chrome eller Microsoft Edge.

Kontakt och frånvaroanmälan

Foto: Olof Holdar

Besöksadress
Marinens väg 30, nära pendeltågstation och bussterminal.

Observera att spontanbesök inte är tillåtna på skolan. Du måste vara inbjuden av någon ur personalen eller anmäla dig i receptionen vid besök.

Postadress
Marinens väg 30
136 81 Handen

Kontakter

Rektor
Anna Bergbom, Tf rektor
Övergripande ansvar samt IMA - introduktionsprogram, individuellt alternativ
08-606 47 91
072 4539626
Anna.olssonbergbom@haninge.se

Charlotte Stolt
Ansvarsområde: Anpassade gymnasieskolan
08-606 53 82
charlotte.stolt@haninge.se

Eva Törnblom
Ansvarsområde: IMY - introduktionsprogram, yrkesintroduktion
08-606 53 81
eva.tornblom@haninge.se

Stefan Gunnarsson
Ansvarsområde: IMS - introduktionsprogram,  språkintroduktion
08-606 76 48
stefan.gunnarsson@haninge.se 

Skolkurator
Hediye Celebi
08-606 53 83 
hediye.celebi@haninge.se

Gustaf Svensson
08-606 54 85
gustaf.svensson@haninge.se

Skolsköterska
Ellinor Kornefalk
08-606 80 66
ellinor.kornefalk@haninge.se

Specialpedagog
Helena Landahl
08-606 50 83
helena.landahl@haninge.se

Studie- och yrkesvägledare
Malena Hedman
08-606 76 27
malena.hedman@haninge.se

Gymnasieadministratör
Malin Andersson
08-606 76 11
malin.b.andersson@haninge.se

Vaktmästare
Mats Sjöberg
08-606 70 55
mats.sjoberg@haninge.se

SJUK- OCH FRÅNVAROANMÄLAN

Sjuk- och frånvaroanmälan sker via Unikum. Läs mer här: Unikum 
Undantagsvis kan sms skickas med elevens namn, klass och födelsenummer till 076-697 28 74

Receptionen

För att komma i kontakt med personal på skolan eller om du undrar över något som inte står här, tag kontakt med expiditionen. 
Tel: 08-606 76 11
riksappletsgymnasium@haninge.se

Kontakt övrig personal

All personal har e-postadress med formatet fornamn.efternamn@haninge.se.

Senast uppdaterad: 7 september 2023